tło

piątek, 30 stycznia 2015

WstępBlog powstaje z potrzeby ekspresji. Bo jak okiem sięgnąć świat piękny I nie sposób się nad nim nie zachwycić. Tak jak napisał Christopher z “Into the wild”
Happiness is only real when shared"
Dlatego dzielę się moimi osobistymi wrażeniami z miejsc, w których miałam szczęście być.
Z wycieczek przywozi się setki czasem nawet tysiące zdjęć. Tylko, że potem te zdjęcia zalegają w folderach czekając, aż będziemy mieli chwilę powspominać. Rzeczywistość wygląda zazwyczaj tak, że nie mamy tej chwili, a tym bardziej nie mają jej nasi przyjaciele, którym chcielibyśmy pokazać obrazy widziane naszymi oczami,  zatrzymane na ekranie monitora. W dodatku szybko zapominamy, jak się nazywały te miejsca, a relacja leży gdzieś głęboko w szafce, w którymś z wielu notatników. Stąd też forma internetowego pamiętnika wydaje mi się idealnym rozwiązaniem. Wybrane, najlepsze zdjęcia z połączeniu z obszernym tekstem wspomnień, są najlepszą pamiątką z podróży.

Właśnie z tego powodu nie jest to blog typowo podróżniczy. Nie znajdziecie tu ani porad, ani informacji encyklopedycznych, tylko moje subiektywne spojrzenie.

Nazwa wzięła się z pięknego tekstu piosenki:

Zapraszam w podróż moich słów.
8 komentarzy:

 1. No i bardzo chwalebnie, że zaczęłaś pisać bloga, takie opisy bywają odkrywcze dla wielu ludzi, sama często korzystam z podobnych, a także to swoisty pamiętnik; znam tę piosenkę Tomka Jarmużewskiego, bo włóczymy się po różnych festiwalach piosenki turystycznej, ostatnio był na giełdzie w Szklarskiej; bardzo ładne motto przewodnie, i jakże mi bliskie; dużo zapału życzę i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, że zagądnełaś tutaj, choć jeszcze nie ma za bardzo co oglądać :) Niedługo pojawią się relacje z wycieczek zainspirowanych Twoimi wpisami o Pogórzu! Również pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. No i czemu nic nie mówisz, że zaczęłaś pisać? Bardzo się cieszę:) Tym bardziej, że mogę poznawać Podkarpacie, które ledwo znam, a przecież tu właśnie zamieszkałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy początek :) i bardzo dobre powody, żeby zacząć pisać. trzymam kciuki i będę wpadać po inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Wszystkim za słowa motywująca do pisania :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry tytul, dobry cyctat, spokojne obserwacje zapisane jezykiem jak dla mnie dosc poetyckim (co juz wspomnialem) pozdrwiam i powdznia P )

  OdpowiedzUsuń
 7. I właśnie takie wpisy, zawierające własne odczucia, spostrzeżenia i myśli, a nie wiedzę czysto encyklopedyczną, są według mnie najbardziej wartościowe :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...