tło

środa, 22 kwietnia 2015

Ellastone w Staffordshire


Jadąc do pracy autobusem zawsze podziwiam z okna piękną okolicę - wzgórza, zielone pastwiska oddzielone żywopłotami lub suchym murkiem, wijące się rzeki i urocze wioski. W drodze powrotnej wysiadam sobie na którymś z przystanków właśnie w takim miejscu i poznaję wiejskie zakątki środkowej Anglii. 

Ellastone
Ellastone ma niewiele ponad 300 mieszkańców i typową dla tego regionu zabudowę z wapienia.


Ellastone
Centrum miejscowości stanowi pub Duncombe Arms z przyjemnym ogródkiem widokowym. Kiedyś funkcję pubu pełnił sąsiedni budynek, ale dziś wygląda na opuszczony.

Ellastone
Ellastone
 
   Nad wioską góruje kościół ze starym cmentarzem.

Kościół w Ellastone

Nagrobki pochylone nad ziemią pod różnymi kątami tworzą niepokojący nieład.  Nie ma zniczy, sztucznych kwiatów i marmurów. Jest prostota i natura, ona najlepiej potrafi zadbać o takie miejsca.
Spacerowałam sama po tym dziwnym cmentarzu w słoneczny, wiosenny dzień doszukując się historii w kształtach płyt z fryzurami z bluszczu lub mchu.Nie będę się tym razem rozpisywać, bo bardziej charakter tej notki oddadzą zdjęcia.Z Ellastone biegnie szlak pieszy na Weaver Hills (371 mnpm), które obserwuję codziennie po drodze z Ashbourne jak zmieniają wygląd przybierając różne ubrania z chmurek.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...